verze pro tisk

Jak na půjčky na směnku bez podvodu?

31. prosinec 2013

Mnohé nebankovní společnosti a také fyzické osoby vám půjčí peníze jedině tehdy, podepíšete-li jim směnku. Tento způsob je zcela legální, používání směnek je upraveno zákonným předpisem.

Reklama

Jak na půjčky na směnku bez podvodu?Jak na půjčky na směnku bez podvodu?
 • Co je směnka?
 • Náležitosti směnky
 • Směnka bez podvodu
 • Při využití půjčky na směnku je ale zapotřebí být velmi obezřetný, jinak se velmi rychle můžete stát obětí podvodu.

  Často si lidé vůbec neuvědomují, že podpisem směnky se vystavují velkému riziku pro případ, že by v daný den nebyli schopni půjčku splatit. Řádné nesplacení půjčky na směnku má takřka fatální důsledky a často končí exekucí, což samozřejmě vede ke značným finančním ztrátám.

  Co je směnka?

  Směnka je cenným papírem, kterým věřiteli potvrzujete, že u něj máte dluh. Praktickým příkladem je situace, kdy potřebujete půjčit určitý finanční obnos. Nějaká osoba vám řekne, že vám půjčí na směnku. Pakliže ji podepíšete, peníze vám půjčí, avšak do stanoveného data, které bude uvedeno na směnce, musíte daný obnos vrátit.

  Směnky se dělí na vlastní a cizí, a to podle toho, kdo je vystavuje. Pakliže se jedná o směnku vlastní, vypisuje ji sám dlužník, tedy vy. Jí se zavazujete, že do určité doby zaplatíte věřiteli vzniklý dluh. Směnka cizí je pak aplikována v případě, kdy její výstavce dává příkaz třetí osobě, aby za něj v určitou dobu směnku zaplatit.

  Náležitosti směnky

  U půjčky na směnku bez podvodu je velmi důležité si ohlídat, aby měla potřebné zákonné náležitosti. To platí nejen z pohledu dlužníka, ale i samotného věřitele. Zákon jasně definuje, že směnka musí mít písemnou formu, nelze ji vystavit ústně.

  Je ale jedno, zda bude napsaná ručně, strojově či jinak. Také není podstatné, na čem bude napsána. Dalo by se tak vlastně říci, že směnka je platná i ve chvíli, kdy je vepsaná krví na dřevo. Vždy však musí fyzicky existovat.

  Hlavní náležitosti směnky jsou:

  • Zřetelné označení, že se jedná o směnku
  • Uvedení příkazu, že dlužník má zaplatit konkrétní částku
  • Jméno, příjmení a adresa dlužníka (osoby, která má směnku zaplatit)
  • Datum splatnosti
  • Místo splatnosti
  • Jméno a příjmení věřitele, který půjčku poskytuje
  • Datum a místo vystavení směnky na půjčku
  • Podpis výstavce směnky

  Bez výše uvedených náležitostí je směnka neplatná. Jiné další atributy na směnce nejsou zapotřebí.

  Směnka bez podvodu

  Abyste se neupsali směnce bez podvodu, je potřeba si ohlídat především sumu, která je na směnce vypsaná. Někteří lichváři mají snahu směnky falšovat tak, že posléze zjistíte, že je na nich jiná suma, než kterou jste si půjčili, respektive na které jste se domluvili, že ji vrátíte.

  Rovněž si ohlídejte datum splacení a také údaje o věřiteli. Musíte si být vždy vědomi toho, komu směnku budete splácet, aby nedošlo k situaci, kdy sice budete chtít směnku zaplatit, ale nebude komu. V tomto případě je velmi důležité si ohlídat, zda se jedná o směnku vlastní nebo cizí, která může být splatná třetí osobě.

  Mějte na paměti, že směnka na půjčky je splatná i ve chvíli, kdy obsahuje například gramatické chyby. Pokud splňuje veškeré zákonné náležitosti, nejsou takovéto chyby důvodem, aby směnka pozbyla platnosti.

  Linkuj.cz!

  Hodnocení

  Zatím nikdo nehodnotil


  Přidat komentář

  [Nahoru ↑]

  Čtěte také...

  Jak na půjčky na směnku bez podvodu?

  Jak na půjčky na směnku bez podvodu?

  Mnohé nebankovní společnosti a také fyzické osoby vám půjčí peníze jedině tehdy, podepíšete-li jim směnku. Tento způsob je zcela legální, používání směnek je upraveno zákonným předpisem.

  Online půjčky bez podvodu: Jak je poznat?

  Online půjčky bez podvodu: Jak je poznat?

  Na internetu se to dnes jen hemží nabídkami na nebankovní půjčky online. Jak ale poznáte, zda nejde o podvod a zbytečnou ztrátu času?

  Abivia – recenze a srovnání: Konsolidace půjček bez podvodu

  Abivia – recenze a srovnání: Konsolidace půjček bez podvodu

  Společnost Abivia s.r.o., která byla založena v roce 2006, se specializuje na finanční poradenství. Jejím hlavním cílem není poskytování půjček, ale pomoc osobám, které se ocitli v bezvýchodné situaci kvůli svým dluhům a hrozí jim exekuce majetku. Abivia tedy neposkytuje klasické půjčky, ale pomáhá …

  SMS půjčky Ferratum

  SMS půjčky Ferratum

  SMS půjčky patří mezi moderní typy úvěrů, díky kterým lze mít peníze v hotovosti rychle a bez zbytečného papírování. SMS půjčku poskytuje společnost Ferratum.  Vložit komentář

  Napsat komentář
  Jméno:
  E-mail:
  Web:


  Komentáře

  Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!