verze pro tisk

Cetelem půjčka – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

23. prosinec 2013

Společnost Cetelem, která na tuzemské trhu působí již více než 15 let, je známá především těm z vás, kteří rádi nakupují zboží na splátky. Nákupy na splátky totiž poskytuje v mnoha českých obchodech. Oblíben je ale také jiný její produkt – Cetelem půjčka. Jde o půjčku výhodnou a spolehlivou, nebo se spíše jedná o podvod, jak z lidí dostat peníze?

Reklama

Cetelem půjčka – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?Cetelem půjčka – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

  Parametry půjčky

  • Výše půjčky 20.000 – 1.000.000 Kč
  • Doba splatnosti 6 – 120 měsíců
  • Úroková sazba od 6,9%
  • Možnost pojištění proti neschopnosti splácet
  • Možnost vyřízení online
  • Bez poplatků za vedení úvěru
  • Bez poplatku za předčasné splacení

Cetelem půjčka je klasickým úvěrem, který je určen pro lidi s českým občanstvím, kteří mají trvalý pobyt na území České republiky a jsou plnoletí. Rovněž musejí mít stálý příjem v dostatečné výši, který zajistí, že budou schopni dostát svým závazkům.

K Cetelem půjčce je zapotřebí doložit následující doklady:

 • Vyplněný osobní dotazník
 • Potvrzení o výši příjmu, případně dvě poslední výplatní pásky
 • U OSVČ daňové přiznání za uplynulý rok
 • Kopii výpisu z účtu
 • Kopii dokladu totožnosti vaší i vašeho partnera, pokud jej uvedete v žádosti

O Cetelem půjčku mohou žádat fyzické osoby, které jsou plně způsobilé k právním úkonům a jsou svéprávné. Musíte mít zřízený bankovní účet u některé z tuzemských bank na vaše jméno, dále trvalý zdroj příjmů (ze zaměstnaneckého poměru či z podnikatelské činnosti). Jste-li zaměstnancem, pak nesmíte být ve zkušební nebo výpovědní lhůtě.

Recenze – srovnání

Cetelem půjčka je srovnatelná kupříkladu s půjčkou od Home Credit. V tomto porovnání vychází obě půjčky velmi podobně. Tato půjčka má poměrně solidní úrokové sazby, které jsou podobné jako v případě klasických bankovních úvěrů.

Velkou výhodou je možnost libovolně si zvolit dobu splatnosti, stejně jako vysoká maximální částka, kterou společnost Cetelem poskytuje. U Cetelem si tak mohou půjčit osoby, které potřebují pár desítek tisíc, ovšem při dobrých příjmech je možné získat i úvěr na vysokou sumu peněz, která může pokrýt například rekonstrukci bydlení apod.

Výhodou Cetelem půjčky je to, že pokud budete řádně splácet, tedy v daných termínech bez jakéhokoliv zpoždění, můžete získat odměny. Díky nim vás nakonec půjčka vyjde levněji, než jak bylo původně stanoveno na základě smlouvy.

Cetelem půjčku si navíc můžete pojistit. V případě, že se dostanete do nepříjemné situace a nebudete moci nějakou splátku provést včas, díky tomuto pojištění se nevystavíte riziku sankčních poplatků.

Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Cetelem půjčku rozhodně nelze považovat za podvod. Už jen dlouhodobé a úspěšné fungování této společnosti napovídá, že Cetelem půjčka je spolehlivá. Je ale nutné zvolit přiměřenou výši půjčky vzhledem k vašim příjmům a výdajům, dále pak také vhodně vybrat dobu splatnosti.

Splátky půjčky probíhají v měsíčních intervalech, a to vždy nejpozději k 15. dni v daném měsíci.

Zkušenosti

Jaké jsou vaše zkušenosti s Cetelem půjčkou? Podělte se o ně námi v komentáři.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Cetelem půjčka – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Cetelem půjčka – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Společnost Cetelem, která na tuzemské trhu působí již více než 15 let, je známá především těm z vás, kteří rádi nakupují zboží na splátky. Nákupy na splátky totiž poskytuje v mnoha českých obchodech. Oblíben je ale také jiný její produkt – Cetelem půjčka. Jde o půjčku výhodnou a spolehlivou, nebo se…

Mutuo.cz – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Mutuo.cz – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Pakliže hledáte půjčku, na niž byste získali rychlé a bez zdlouhavého vyřizování formalit menší finanční obnos, pak může být řešením Mutuo.cz půjčka. Jedná se o typ SMS půjčky, kterou lze vyřídit po internetu.

Money Now – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Krátkodobá půjčka Money Now je nebankovním typem půjčky, která je určena výhradně pro občany České republiky, kteří zde mají trvalý pobyt. Tuto půjčku nabízí společnost Dollar Financial Czech Republic s.r.o.

Ecredit – recenze a srovnání: Spolehlivá půjčka nebo podvod?

Ecredit půjčka je úvěrem, který je poskytován osobám s minimálním příjmem alespoň 11.000 Kč. Jedná se o půjčku, kterou je možné sjednat telefonicky na bezplatné lince nebo online, kdy stačí vyplnit krátký formulář. Půjčka Ecredit není tolik známá, proto ji zatím nevyužívá příliš mnoho klientů. Jaké …Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!