verze pro tisk

Pojištění proti neschopnosti splácet

21. červen 2012

Banky, které svým klientům poskytují úvěry a půjčky, umožňují nechat se pojistit proti neschopnosti splácet. V případě, že se klient z nějakého důvodu ocitne ve finančních potížích a není schopen dostát svým závazkům, které mu vyplývají ze smlouvy o půjčce, může se díky tomuto druhu pojištění vyhnout případným sankcím, poplatkům a případně i dalším potížím ze strany banky.

Reklama

Pojištění proti neschopnosti splácetPojištění proti neschopnosti splácet

Každého může potkat stav, kdy nebude moci splácet půjčku

Každý, kdo si vezmu bankovní půjčku, musí mít určitou bonitu, jinak mu banka peníze neposkytne. Ani dobrý příjem a absence jakýchkoliv jiných dluhů však nezaručuje, že klient bude schopen půjčku splácet v řádných termínech až do konce její splatnosti. Vždy se totiž může objevit nenadálá situace, která značně ztenčí jeho rodinný rozpočet. Pojištění osobní bankovní půjčky,i úvěru či hypotéky proti neschopnosti splácet tak rozhodně není zbytečným výdajem.

Pojištění proti neschopnosti splácet od České spořitelny

Pojištění schopnosti splácet půjčku nabízí kupříkladu Česká spořitelna. Půjčky od České spořitelny jsou jedněmi z nejžádanějších v České republice. Banka nabízí klientům dvě varianty pojištění. V prvním případě je obsaženo pojištění rizika dlouhodobé pracovní neschopnosti, dále pak invalidity či úmrtí. V okamžiku, kdy klient zemře, jsou běžně jeho závazky převáděny na pozůstalé ( dědice). V případě, že má ale klient uzavřeno pojištění proti neschopnosti, závazky jsou pokryty z pojištění. Nejčastěji však bývá pojistné plnění v situaci, kdy se dlužník ocitne na čas bez práce a má omezené příjmy.
Druhá varianta pojištění neschopnosti splácet, kterou nabízí Česká spořitelna u své půjčky, pokrývá ztrátu zaměstnání, invaliditu, úmrtí a dlouhodobou pracovní neschopnost. V případě, že nastane jedna z těchto situací, jsou klientovi vyplaceny na základě uzavřeného pojištění peníze na jeho osobní účet. Pojištění proti neschopnosti splácet se dá u České spořitelny zařídit nejen u klasické osobní půjčky, ale také u hypotéky.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Pojištění proti neschopnosti splácet

Pojištění proti neschopnosti splácet

Banky, které svým klientům poskytují úvěry a půjčky, umožňují nechat se pojistit proti neschopnosti splácet. V případě, že se klient z nějakého důvodu ocitne ve finančních potížích a není schopen dostát svým závazkům, které mu vyplývají ze smlouvy o půjčce, může se díky tomuto druhu pojištění vyhnou…

Cestovní pojištění Komerční banky

Cestovní pojištění Komerční banky

Komerční banka v rámci svých služeb nabízí také cestovní pojištění, které je určeno pro cesty do zahraničí i pro cestování po České republice. Všichni občané ČR, kteří chtějí mít při cestách během dovolených či jiných aktivit jistotu, že případné výlohy za zdravotní péči nebudou muset hradit ze svéh…

Vinkulace pojištění

Vinkulace pojištění

U některých druhů pojištění se můžeme setkat s pojmem vinkulace nebo vinklování. Co tento pojem znamená a jaké jsou jeho vlastnosti, o tom je následující článek.

Zákonné pojištění vkladů

Zákonné pojištění vkladů

Banky mají od prvního ledna roku 2011 povinnost ze zákona pojistit všechny vklady, které u nich klienti mají. Maximální výše případné náhrady je přitom stanovena ve výši 100.000 EUR na jednoho vkladatele u jedné banky.Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!