verze pro tisk

Způsoby založení s.r.o.

3. červenec 2012

K lepší finanční budoucnosti vám pomůže, když se postavíte na vlastní nohy a začnete podnikat. Jednou z možností je založení vlastní společnosti s ručením omezeným.

Reklama

Způsoby založení s.r.o.Způsoby založení s.r.o.

Založení s.r.o. lze provést dvěma způsoby. V prvním případě si podnikatel projde celým procesem založení společnosti zcela sám. Vyřídí si všechna potřebná oprávnění a dokumenty, složí základní kapitál ve výši 200.000 Kč a nechá provést zápis do Obchodního rejstříku. Teprve po splnění všech zákonných náležitostí může začít společnost fungovat a podnikatel se tak může vrhnout na svoji podnikatelskou dráhu.

Založení společnosti vlastní cestou

Proces založení s.r.o. svépomocí je však během na dlouhou trať. Přestože v posledních letech přeci jen došlo k určitým zákonným úpravám, které urychlily proces založení firem, stále zůstává Česká republika v rychlosti zakládání s.r.o. hodně pozadu za vyspělými evropskými zeměmi. Založení vlastní společnosti s ručením omezeným se v tuzemsku může protáhnout i na několik dní či dokonce týdnů. Není výjimkou, když tento proces trvá kolem 20 až 25 pracovních dní od chvíle, kdy osoba sepíše zakladatelské listiny do doby, kdy je proveden zápis do Obchodního rejstříku. Ne každý má tolik nervů a času, aby byl takto zdlouhavý proces schopen podstoupit.

Odkup ready made společnosti

Druhou, daleko rychlejší možností, je pořídit si ready made s.r.o. Jedná se o předem založené společnosti, které byly vytvořeny za účelem následného prodeje zájemcům o podnikání. Hlavní přednost ready made společnosti spočívá v tom, že vlastní s.r.o. může mít člověk už během několika málo hodin. V případě, že najde vhodné firmy na prodej, může si jednoduše jednu z nich koupit a prakticky ihned začít jménem této firmy podnikat. Ready made s.r.o. mají plně splacen základní kapitál a jsou u nich provedené všechny nezbytné kroky k tomu, aby mohly být činné.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Způsoby založení s.r.o.

Způsoby založení s.r.o.

K lepší finanční budoucnosti vám pomůže, když se postavíte na vlastní nohy a začnete podnikat. Jednou z možností je založení vlastní společnosti s ručením omezeným. Založení s.r.o. lze provést dvěma způsoby. V prvním případě si podnikatel projde celým procesem založení společnosti zcela sám. Vyřídí …

Ušetřete čas i peníze při zakládání s.r.o.

Říká se, že začátky podnikání jsou nejtěžší. A tím není myšlena jen samotná podnikatelská činnost, ale už samotné založení společnosti. Podnikatelé, kteří zakládají s.r.o., se musí připravit na to, že než dojde k vyřízení všech formalit, včetně zápisu do obchodního rejstříku, může uplynout poměrně d…

Spořící účet od Airbank

Spořící účet od Airbank

Air bank patří mezi nejmladší bankovní společnosti, které v České republice fungují. Vzhledem k velké konkurenci se snaží na finanční trh přijít s něčím novým a se zvýhodněnými službami oproti jiným bankám. Jednou z vlajkových lodí Air bank se stal výhodný spořící účet.

Osobní bankrot

Od ledna roku 2008 mohou fyzické osoby vyhlásit osobní bankrot. Týká se lidí, kteří se vlivem tíživé finanční situace dostali do prakticky neřešitelných problémů ohledně splácení svých závazků vůči dalším osobáVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!