verze pro tisk

TZ: Výhodným úvěrům bezmezně věří celá polovina Čechů

12. červen 2014

50 % Čechů slepě věří výhodným úvěrovým nabídkám. Někteří z nich si zkontrolovat pravdivost nabídky úvěru vůbec nedokáží, jiní to sice dovedou, ale nedělají to. Pokud se žadatelé s někým o úvěrové nabídce poradí, je to nejčastěji životní partner, na odborníky se příliš nespoléhají. S finančním poradcem se totiž radí pouze 16 % z nich. Tyto závěry přinesl čerstvý průzkum společnosti Cofidis, poskytovatele transparentních spotřebitelských úvěrů. Průzkum proběhl na vzorku 500 respondentů.

Reklama

Kontrola pravidosti

Polovina českých žadatelů o úvěr si dokáže zkontrolovat pravdivost nabídky a také to pravidelně dělá. Čtvrtina si pravdivost sice umí ověřit, ale nečiní tak. Zbývající čtvrtina je vydána na pospas neseriózním splátkovým společnostem, protože si nabídku ověřit nedokáže.

„Na českém trhu nepůsobí jen férové splátkové společnosti, takže je překvapivé, že polovina Čechů si pravdivost nabídky vůbec neověří,“ říká Thomas Kudela, obchodní a marketingový ředitel společnosti Cofidis, a pokračuje: „Díky tomu se zvětšuje skupina lidí, kteří už měli s úvěrem nějaký problém. I proto se snažíme, aby naše nabídka byla pro všechny žadatele o úvěr srozumitelná tím, že je zcela transparentní a bez skrytých poplatků.“

Jak Češi rozumí úvěrovým podmínkám

40 % Čechů si nemyslí, že podmínkám úvěrových smluv rozumí, a proto se snaží s někým poradit, třetina si myslí, že podmínkám docela rozumí, a pouhá 2 % si myslí, že podmínkám úvěru rozumí dokonale.

Pokud si český žadatel či žadatelka přiznají, že podmínky úvěru jsou nad jeho síly a s někým se nakonec poradí, nejčastěji je to s životním partnerem (35 %). Malá skupina (16 %) se poradí se svým finančním poradcem a ještě menší s někým z rodiny. Třetina žadatelů o úvěr se neporadí s nikým.

„Je poměrně překvapivé, že pouze 16 % z žadatelů se spoléhá na odborníky,” říká Thomas Kudela a dodává: „Úvěrová smlouva je často plná právnických formulací, takže žadatel by si měl buď vybrat poskytovatele s transparentními podmínkami anebo se poradit s odborníkem“.

Tisková zpráva INTENSITY

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

TZ: Výhodným úvěrům bezmezně věří celá polovina Čechů

50 % Čechů slepě věří výhodným úvěrovým nabídkám. Někteří z nich si zkontrolovat pravdivost nabídky úvěru vůbec nedokáží, jiní to sice dovedou, ale nedělají to. Pokud se žadatelé s někým o úvěrové nabídce poradí, je to nejčastěji životní partner, na odborníky se příliš nespoléhají. S finančním porad…

TZ: O svoji finanční budoucnost se strachuje 70% Čechů

Své finanční budoucnosti se obává 70 % Čechů. Strach mají přitom i ti, jejichž finanční situace by se měla zlepšovat. O něco málo se tenčí peněženky obávají ženy než muži.

TZ: Tři ze čtyř Čechů si už sjednali úvěry, neznají ale jejich podmínky

TZ: Tři ze čtyř Čechů si už sjednali úvěry, neznají ale jejich podmínky

Z průzkumu, který realizovala Raiffeisen stavební spořitelna, vyplynulo, že tři čtvrtiny české populace si už alespoň jednou v životě půjčily peníze. Většina z těchto lidí si však nepamatuje zásadní podmínky úvěru, který si sjednali. Kromě toho si polovina Čechů při výběru vhodného úvěru nesrovnává …

Uvažujete o dlouhodobém pronájmu vozidla bez jakýchkoliv rizik?

Uvažujete o dlouhodobém pronájmu vozidla bez jakýchkoliv rizik?

Osobní vozidlo se stalo pro většinu lidí nepostradatelným společníkem téměř pro každý den. K maximální spokojenosti a efektivitě je v této oblasti stanovený určitý standard, který s sebou přináší mnohdy i zvýšené finanční náklady.Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!