verze pro tisk

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

2. duben 2014

Ve chvíli, kdy žádáte o nějakou půjčku, obvykle se v podmínkách setkáte s tím, že při posuzování žádosti bude přihlíženo na Solus – seznam dlužníků k nahlédnutí. Tento systém využívají především nebankovní společnosti, které si chtějí ověřit, zda nejste dlužníky u některé jiné společnosti. Zkrátka se pomocí systému Solus dovědí, jakou máte bonitu.

Reklama

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutíSolus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

Solus je jedním z registrů dlužníků, který schraňuje informace o dlužnících v České republice. Dostanete se do něj například ve chvíli, kdy jste dlouhodobě v prodlení se splácením u některé z nebankovních společností.

Jak se dostanete do Solusu?

V momentě, kdy žádáte o půjčku, ovšem máte dluhy z předešlých půjček, je vysoce pravděpodobné, že jste v Solusu registrováni. Pak se výrazně snižuje šance, že vám další půjčka bude poskytnuta. Firma, u níž žádáte o půjčku, zkrátka vezme v potaz, že nejste příliš spolehlivým klientem a raději vás odmítne, než aby riskovala pozdější složité vymáhání dlužné částky.

Solus vás může připravit o půjčku

Důležité je si uvědomit, že pokud se do Solusu dostanete, záznam z tohoto registru dlužníků se vám vymaže až po dlouhých třech letech. To znamená, že po celou tuto dobu, i když už jste své závazky splatili, máte menší bonitu a šanci získat nový úvěr.

Půjčky bez registru: Bez nahlížení do Solusu

Solus však nevyužívají všechny společnosti. V dnešní době jde získat i půjčka bez registru. V tomto případě pak není do registrů nahlíženo vůbec, případně se na záznam nebere tak velký ohled a máte tak poměrně velkou šanci půjčit si peníze. Takto funguje kupříkladu nebankovní půjčka VataOnline.cz.

Půjčky bez registru jsou v posledních zhruba dvou až třech letech velmi oblíbené, většinou jde o takzvané půjčky před výplatou. Ty jsou poskytovány na krátkou dobu, obvykle mají splatnost do 30 dní. Typickou půjčkou před výplatou je Kredito24.cz.

Tyto a další nebankovní půjčky před výplatou jsou tak snadno dostupné prakticky pro každého, kdo má nějaký trvalý zdroj příjmů a je občanem České republiky s trvalým pobytem na našem území. Tyto půjčky mají minimální požadavky, které splní opravdu drtivá většina z vás. Ve chvíli, kdy se tak ocitnete v registru Solus, není třeba zoufat, možnosti tu jsou.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

Ve chvíli, kdy žádáte o nějakou půjčku, obvykle se v podmínkách setkáte s tím, že při posuzování žádosti bude přihlíženo na Solus – seznam dlužníků k nahlédnutí. Tento systém využívají především nebankovní společnosti, které si chtějí ověřit, zda nejste dlužníky u některé jiné společnosti. Zkrátka s…

Seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma

Seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma

Nevíte, proč vám vaše banka odmítla žádost o úvěr? Jedním z důvodů může být fakt, že jste v evidenci některého ze seznamu dlužníků. V tuzemsku existuje hned několik takovýchto registrů. Většinou je přístup k informacím z nich zpoplatněn. Dá se ale najít takový seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma.

Půjčka před výplatou bez registru

Půjčka před výplatou bez registru

Když někdo nabízí půjčky před výplatou bez registru, je asi většina z vás na pozoru, zda nejde o nějaký trik nebo podvod? Vždyť kdo by vám půjčil ve chvíli, kdy nejste schopni s penězi vydržet do další výplaty a navíc jste vedeni v některém z registrů dlužníků? Je ale pravdou, že se dnes opravdu dá …

Osobní bankrot

Od ledna roku 2008 mohou fyzické osoby vyhlásit osobní bankrot. Týká se lidí, kteří se vlivem tíživé finanční situace dostali do prakticky neřešitelných problémů ohledně splácení svých závazků vůči dalším osobáVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Andreas

sobota, 4. prosinec 2021
03:43

Valuable information. Lucky me I discovered your website by
chance, and I am surprised why this coincidence did not came about
in advance! I bookmarked it.


posted by: Andreas [Odpovědět]

Ramonita

pondělí, 22. srpen 2022
08:45

Hi to all, how is all, I think every one
is getting more from this website, and your views are fastidious in favor of new users.


posted by: Ramonita [Odpovědět]