verze pro tisk

Seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma

5. květen 2014

Nevíte, proč vám vaše banka odmítla žádost o úvěr? Jedním z důvodů může být fakt, že jste v evidenci některého ze seznamu dlužníků. V tuzemsku existuje hned několik takovýchto registrů. Většinou je přístup k informacím z nich zpoplatněn. Dá se ale najít takový seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma.

Reklama

Seznam dlužníků k nahlédnutí zdarmaSeznam dlužníků k nahlédnutí zdarma

CERD

Bankovní ústavy hledí především na Centrální registr dlužníků České republiky – CERD. Jde o veřejný seznam, který však obsahuje jen omezené množství pohledávek. A to jen tehdy, když je sám vkladatel převede do přístupného registru.

Přestože je tedy tento seznam k nahlédnutí zdarma, nemusíte se v něm dozvědět kompletní informace o tom, zda jste dlužníkem, případně někdo, komu se chystáte půjčit peníze.

CERD je však poměrně výhodný v tom, že je zde možná bezplatná registrace pro fyzické osoby i firmy.

Solus

Kromě Centrálního registru dlužníků České republiky existují i další, nebankovní registry. Nejznámějším a nejvyužívanějším z nich je Solus. Jde vlastně o registr, který sdružuje právnické osoby, jež si předávají informace o svých klientech. Je tedy určen výhradně členům, není veřejný.

Pokud chcete zjistit, zda se nějaká soukromá či právnická osoba nachází mezi dlužníky, je tak zřejmě nejlepší využít prvně zmiňovanou variantu – CERD. V každém případě zde nemáte kompletní informace.

K čemu slouží registr

Registry jsou tu zejména pro banky a nebankovní společnosti, které chtějí prozkoumat, zda má dotyčný žadatel o úvěr, hypotéku či jiný jejich produkt nějaké nesplacené závazky. Pokud banka zjistí, že jste v evidenci, pak vám obvykle žádost o půjčku odmítne.

Nebankovní společnosti, jako kupříkladu Provident či Home Credit, jsou v tomto směru přeci jen shovívavější. Je zde poměrně dobrá šance, že úvěr získáte.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma

Seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma

Nevíte, proč vám vaše banka odmítla žádost o úvěr? Jedním z důvodů může být fakt, že jste v evidenci některého ze seznamu dlužníků. V tuzemsku existuje hned několik takovýchto registrů. Většinou je přístup k informacím z nich zpoplatněn. Dá se ale najít takový seznam dlužníků k nahlédnutí zdarma.

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

Ve chvíli, kdy žádáte o nějakou půjčku, obvykle se v podmínkách setkáte s tím, že při posuzování žádosti bude přihlíženo na Solus – seznam dlužníků k nahlédnutí. Tento systém využívají především nebankovní společnosti, které si chtějí ověřit, zda nejste dlužníky u některé jiné společnosti. Zkrátka s…

Půjčka do výplaty na složenku: 2000 Kč na 15 dní ZDARMA

Půjčka do výplaty na složenku: 2000 Kč na 15 dní ZDARMA

Pokud potřebujete rychle peníze do výplaty na nenadále výdaje, pak je to pro vás půjčka Ferratum. Nyní je akce pro nové klienty a první půjčku dostanete zdarma. Můžete si půjčit až 2000 Kč a vrátíte také 2000 Kč. Nic víc nic míň.

První půjčka před výplatou ZDARMA a bez poplatků

První půjčka před výplatou ZDARMA a bez poplatků

Kdo vám v dnešní době půjčí pár dnů před výplatou bez úroků a bez poplatků? Zrovna když to nejvíce potřebujete, mohou vás vaši známí zklamat. Určitě se nemusíte namáhat obracet se na banku, u ní s nulovými poplatky nepočítejte. Jednou z mála možností, která vyřeší vaše problémy, je SMS půjčka Ferrat…Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!