verze pro tisk

Jak vyjít s penězi: Sestavujeme rodinný rozpočet

23. duben 2014

Jak vyjít s penězi do další výplaty, to je problém ve stále větším počtu českých domácností. Je to jednat způsobeno tím, že příjmy nerostou tak rychle a výdaje naopak, jednak to je to způsobeno také značnou finanční negramotností lidí.

Reklama

Jak vyjít s penězi: Sestavujeme rodinný rozpočetJak vyjít s penězi: Sestavujeme rodinný rozpočet

Ano, je to sice tvrdé sdělení, ale do značné míry pravdivé. I proto je dobré si sestavit domácí rozpočet tak, abyste měli přehled o tom, kolik za měsíc vyděláte a kolik utratíte. Z tohoto pak lze vyjít v případě, že si budete chtít něco nového pořídit.

Jak sestavit rozpočet?

Na sestavení rozpočtu je dobré si doma sednout se všemi členy rodiny, kteří mají nějaké příjmy, případně přizvěte i děti, které již této problematice rozumí. Alespoň si uvědomí, že ne všechno mohou vzhledem k vašim příjmům a výdajům mít.

Příjmy

V první řadě si na papír zapište veškeré příjmy domácnosti. Půjde především o mzdy ze zaměstnání, případně zisky z výdělečné činnosti, brigád apod. Případně k nim započtěte i sociální dávky, příspěvky na bydlení apod.

Výdaje

Následně si do druhého sloupce udělejte seznam výdajů. Nesmí zde chybět náklady na bydlení, stravování, platby za auto (včetně benzínu) a další položky. Těmi mohou být třeba platby za mobilní telefony, výdaje na oblečení atd. Děláte to pro sebe, takže se nesnažte položky zbytečně smrskávat, to by pak sestavení rodinného rozpočtu neměli valný význam.

Srovnání a úprava rozpočtu

Odečtete-li výdaje od příjmů a vyjde vám záporné číslo, je něco špatně. Pak je potřeba se zamyslet, jak domácí rozpočet a hlavně tedy výdaje upravit tak, abyste nekončili každý měsíc v mínusu a nemuseli si brát nějaké půjčky online.

Je jasné, že ne vždy to vyjde. Pak mohou krátkodobě pomoci třeba nebankovní půjčky online. I taková drobná půjčka před výplatou vám někdy může pomoci upravit rodinný rozpočet, je však zapotřebí, aby byli obezřetní. Každou půjčku je totiž potřeba dříve či později splatit, a to včetně poplatků nebo úroků.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak vyjít s penězi: Sestavujeme rodinný rozpočet

Jak vyjít s penězi: Sestavujeme rodinný rozpočet

Jak vyjít s penězi do další výplaty, to je problém ve stále větším počtu českých domácností. Je to jednat způsobeno tím, že příjmy nerostou tak rychle a výdaje naopak, jednak to je to způsobeno také značnou finanční negramotností lidí.

Půjčka do výplaty

Půjčka do výplaty

Stále větší počet domácností řeší problém s tím, jak vyjít s penězi od jedné výplaty k druhé. Přitom je potřeba myslet nejen na provoz domácnosti, je nutné samozřejmě platit různé složenky, nájemné a další závazky, které odebírají značné množství finančních prostředků. Pakliže se člověk ocitne v sit…

Home Credit půjčka: Konsolidace

Ve chvíli, kdy každý měsíc splácíte více půjček, k tomu například ještě máte kreditní kartu nebo nějaký spotřebič na splátky, pak se celková suma za tyto platby může dostat až do výše, kterou už sotva stíháte zaplatit. Pak může pomoci konsolidace neboli spojení půjček. Tuto možnost nabízí nebankovní…

Pojištění proti neschopnosti splácet

Pojištění proti neschopnosti splácet

Banky, které svým klientům poskytují úvěry a půjčky, umožňují nechat se pojistit proti neschopnosti splácet. V případě, že se klient z nějakého důvodu ocitne ve finančních potížích a není schopen dostát svým závazkům, které mu vyplývají ze smlouvy o půjčce, může se díky tomuto druhu pojištění vyhnou…Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!