verze pro tisk

Jak sepsat žádost o splátkový kalendář + vzor

28. duben 2014

V případě, že se stanete dlužníkem vůči nějakému věřiteli a nejste schopni jednorázově splatit celou sumu, je možné si domluvit takzvaný splátkový kalendář. Žádost však musí mít potřebné parametry, aby mohla být akceptována.

Reklama

Proč vyhotovit splátkový kalendář

Splátkový kalendář slouží hlavně k tomu, aby se dlužník domluvil s věřitele na způsobu a výši splácení svého závazku. Důležité je to i pro samotného věřitele. Pokud se rozhodnete někomu půjčit peníze, pak je dobré s dlužníkem sepsat rovnou i splátkový kalendář.

Základní informace, které nesmí v žádosti chybět

Žádost o splátkový kalendář musí obsahovat informace o věřiteli a dlužníkovi – osobní a kontaktní údaje. Dále také samotný splátkový kalendář, a to včetně konkrétních výší splátek a datu, k nimž je dlužník svém věřiteli poskytne. V neposlední řadě nesmí chybět samozřejmě ani datum vyhotovení dokumentu a podpisy obou stran.

Vzor žádosti o splátkový kalendář

  • Adresa věřitele
  • Adresa dlužníka
  • Číslo smlouvy (k identifikaci dluhu)
  • Úvod žádosti – popis okolností, proč je splátkový kalendář sepisován
  • Vlastní žádost – návrh splátek a data splatnosti
  • Datum a místo vyhotovení, podpisy

Praktická věc pro věřitele i dlužníka

Tyto údaje musí obsahovat každá žádost o splátkový kalendář. Je to podstatné pro obě strany. Vy jako dlužník budete mít v případě souhlasu věřitele jistotu, že vám nevzniknou další problémy ve chvíli, kdy by po vás věřitel chtěl splatit například hned celý závazek.

Věřitel naopak získá větší jistotu, že mu bude vzniklý dluh postupně splacen v pravidelných splátkách dle domluvy. Dokument pak slouží v případě nesplnění domluveného závazku k případnému vymáhání mimosoudní či soudní cestou.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak sepsat žádost o splátkový kalendář + vzor

V případě, že se stanete dlužníkem vůči nějakému věřiteli a nejste schopni jednorázově splatit celou sumu, je možné si domluvit takzvaný splátkový kalendář. Žádost však musí mít potřebné parametry, aby mohla být akceptována.

Když se řekne www.ferratum.cz stálý klient

Když se řekne www.ferratum.cz stálý klient

Pokud jste stálými klienty máte velice snadno možnost získat peníze od společnosti Ferratum. Nejrychlejší způsob jak o půjčku zažádat je pomocí online formuláře - nepltatíte žádné poplatky za sms.

Osobní bankrot

Od ledna roku 2008 mohou fyzické osoby vyhlásit osobní bankrot. Týká se lidí, kteří se vlivem tíživé finanční situace dostali do prakticky neřešitelných problémů ohledně splácení svých závazků vůči dalším osobá

Dopravní nehody: záznam o dopravní nehodě a odškodnění

Dopravní nehody: záznam o dopravní nehodě a odškodnění

Finanční potíže mohou snadno nastat ve chvíli, kdy se stanete účastníky dopravní nehody a vznikne vám nějaká škoda na majetku. Škoda na základě dopravní nehody se pak samozřejmě může týkat také vašeho zdraví. V těchto případech je označený viník povinen platit výdaje, které vám v souvislosti s dopra…Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!