verze pro tisk

Dopravní nehody: záznam o dopravní nehodě a odškodnění

18. únor 2013

Finanční potíže mohou snadno nastat ve chvíli, kdy se stanete účastníky dopravní nehody a vznikne vám nějaká škoda na majetku. Škoda na základě dopravní nehody se pak samozřejmě může týkat také vašeho zdraví. V těchto případech je označený viník povinen platit výdaje, které vám v souvislosti s dopravní nehodou vznikly, respektive se o to postará jeho zákonné pojištění ( zejména tedy povinné ručení).
Pro to, abyste mohli dostat odškodnění z dopravní nehody, je zapotřebí postupovat dle zákona. Zde mějte na paměti, že u nehod, kde je škoda nižší nežli 100 tisíc korun, je zapotřebí sepsat záznam o dopravní nehodě, nemusíte však volat Policii ČR.

Reklama

Dopravní nehody: záznam o dopravní nehodě a odškodněníDopravní nehody: záznam o dopravní nehodě a odškodnění

Při nehodě do 100.000 Kč nemusíte volat Policii

Záznam o dopravní nehodě formulář lze nalézt snadno i na internetu. Díky tomuto záznamu je pak jednodušší zjistit, jak se dopravní nehoda udála, kdo ji zavinil a zda byli přítomni nějací svědci. Pakliže vám na základě dopravní nehody bude způsobena škoda, máte pak samozřejmě nárok na odškodnění. Existují přitom tři typy škod u dopravních nehod- škoda na majetku, škoda na zdraví a škoda na životě.

Pomoc se záznamem o dopravní nehodě

V momentě, kdy se stanete účastníky dopravní nehody, je mnohdy poměrně obtížné dělat přímo na místě záznam o dopravní nehodě. Vzhledem k nervovému vypětí můžete mít problémy s tím, jak formulář správně vyplnit. Každý řidič by však měl mít přehled o tom, kde formulář sežene a jak jej má správně vyplnit. V případě, že nevíte, jak se vyplňování záznamu o dopravní nehodě dělá, nechte si poradit od zkušených odborníků, a to kupříkladu na internetovém portále BezplatnáPomoc.cz. Na tomto webu vám pomohou nejen se správným vyplňováním záznamu, ale také s případným vymáháním maximální výše odškodného z dopravní nehody.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Dopravní nehody: záznam o dopravní nehodě a odškodnění

Dopravní nehody: záznam o dopravní nehodě a odškodnění

Finanční potíže mohou snadno nastat ve chvíli, kdy se stanete účastníky dopravní nehody a vznikne vám nějaká škoda na majetku. Škoda na základě dopravní nehody se pak samozřejmě může týkat také vašeho zdraví. V těchto případech je označený viník povinen platit výdaje, které vám v souvislosti s dopra…

Půjčka ihned na účet bez poplatku 1 kč

Potřebujete rychle peníze na účet, protože máte nenadálé finanční výdaje a narážíte všude na půjčky, kde je třeba převést na účet společnosti 1 Kč? Pak vám poradím, kde si sjednat půjčku bez tohoto převodu.

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

Solus: Seznam dlužníků k nahlédnutí

Ve chvíli, kdy žádáte o nějakou půjčku, obvykle se v podmínkách setkáte s tím, že při posuzování žádosti bude přihlíženo na Solus – seznam dlužníků k nahlédnutí. Tento systém využívají především nebankovní společnosti, které si chtějí ověřit, zda nejste dlužníky u některé jiné společnosti. Zkrátka s…

Via SMS půjčka. Jediná SMS půjčka až do 12 000 korun

Via SMS půjčka. Jediná SMS půjčka až do 12 000 korun

Banka Wüstenrot má u nás dlouholetou tradici. Její počátky spadají až do roku 1921, jedná se o původně německou bankovní společnost, která se však záhy dostala do mnoha zemí po celé Evropě.Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!